İzobedel Polyurea Nedir ? Polyurea Su Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

İzobedel Polyurea özel olarak geliştirilmiş püskürtme ekipmanları ile uygulanan, yüksek performanslı su yalıtımı ve zemin kaplamasına olanak sağlayan ek yersiz bir çözüm sistemidir. Bu sistemin geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında hızlı uygulanabilmesi (günde 750 m2 ile 1000 m2 ) ve hızlı kürleşme (dokunma süresi 20 saniye, kullanım süresi 16 dakika ) özelliği belirleyicidir. Polyurea su yalıtımı uygulamalarında kullanılan formülasyon ve uygulama biçimi, uygulama alanının birkaç dakika (hatta saniye) içinde kullanıma hazır hale gelebilmesine olanak sağlarken zaman ve para bağlamında da tasarruf sağlar.

Polyurea Su Yalıtımı Tarihçesi

Polyurealar ilk olarak 1980’lerin başlarında yüksek güç ve darbeye dayanıklıkları dolayısıyla otomobillerde gösterge paneli uygulamaları için geliştirilmiştir. İlk püskürtülebilir Polyurealar piyasaya 1980’lerin sonlarında, daha ucuz, taşınabilir ve ticari açıdan kolay bulunabilir ekipman kullanılarak uygulanabilen çoklu komponent (bileşen) sistemi olarak çıkmıştır. Geleneksel sistemler ile karşılaştırıldığında Polyurea’ların hızlı sertleşme özelliği belirleyicidir. Günümüzde İzobedel Polyurea; yalıtım, onarım ve derz dolgusu konularında dünyadaki en son yalıtım sistemidir. Sprey olarak uygulanabilen hızlı kürleşme özelliği sayesinde projeleri 5-15 saniyede kullanıma almaya imkân tanıyan yeni bir yalıtım malzemesidir. İzobedel Polyurea mükemmel kimyasal, termal ve UV dayanımı özellikleri ile ter türlü alanın yalıtımında kolaylıkla kullanılabilir. Kullanılan formülasyon ve uygulamalar sayesinde İzobedel Polyurea birkaç dakika içinde uygulama alanını kullanıma açma özelliği sayesinde maliyetlerde ve uygulama personel giderlerinden tasarruf ettirir. İzobedel Polyurea, onarım ve derz dolgusu konularında dünyadaki en son teknolojidir. Sprey olarak uygulanabilen hızlı kürleşme özelliği sayesinde projeleri 5-15 saniyede kullanıma almaya imkân tanır. İzobedel Polyurea hızlı ve ekyersiz olarak her türlü alanda rahatlıkla uygulanabilmektedir.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/yalitimuzmcomtr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279