Konya Şeker Soğuk Hava Depoları Isı Yalıtımı

BEYŞEHİR-BAYAVŞAR Tarım Ürünleri İşleme Tesisleri Soğuk Hava Depoları Isı Yalıtımı Projesi beton yapı üzerine metal aksam çatı şeklinde gerçekleşen KONYA ŞEKER Beyşehir-Bayavşar Tarım Ürünleri İşleme Tesisleri soğuk hava depolarında çatı ve duvar ısı yalıtımı uygulamalarında 10 cm kalınlığında SPF uygulaması talep edilmiştir.

Firmanın SPF uygulamasını talep etmesindeki başlıca nedenleri arasında; SPF’nin çok düşük ısı yalıtımı değerine (DIN52616  =0,020-0,022 W/m.K) sahip olması, sprey olarak uygulanan SPF’nin hiçbir yapıştırıcı ve mekanik sabitlenmeye ihtiyaç duymadan yüzey formunu alarak, kesintisiz kaplama sayesinde ısı köprülerini yok etme yeteneği ve hızlı uygulanabilmesi başlıca tercih nedenleri arasındadır.
Isı yalıtımı uygulamasına hazır hale getirilen soğuk hava depolarının 29.000 m² lik bölümünün 1 ay gibi kısa bir sürede teslim edilmesi gerekliliği hammadde tedariki konusunda doğru partner tercihinin önemini bir kat daha arttırmıştır. Firmamız bu nedenle hammadde tedariki konusunda gücü ve ürün kalitesi tartışılmaz BASF-Elastogran ile projeyi yürütme kararı almıştır. Güçlü hammadde tedarikimizi uygulama alanına gönderdiğimiz 2 adet uygulama aracı ve 10 uygulama personeli yardımıyla destekleyerek, 10 cm kalınlığında 29.000 m² lik projenin ilk bölümünü istenilen süre olan 1 ayda başarı ile teslimi gerçekleştirilmiştir.
Projenin ikinci etabı olan fan odalarının ısı yalıtımı uygulaması da uygulama alanlarının tarafımıza hazır halde teslimi sonrasında 15 gün sürede 10 cm kalınlığında 10.035 m² olarak ve toplamda 39.035 m² uygulaması tamamlanarak sorunsuz şekilde teslimi gerçekleştirilmiştir.
Projede 160 ton SPF kullanılmıştır. Türkiye genelinde SPF üretimi 2008 yılında 1.300 ton olarak gerçekleşmiştir. Buda projenin önemini bir kat daha arttırmıştır.

 

 

KONYA ŞEKER FABRİKALARI A.Ş.
Yetkili Kişi: Ahmet YILMAZ
İl / İlçe: Konya / Beyşehir
Uygulama Alanı: Duvar Ve Çatı
Yapılan Uygulama: Isı Yalıtımı
Ürün: İzobedel SPF
İletişim: +90 212 222 43 80
Toplam Metraj: 29.000 m²

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/yalitimuzmcomtr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279