SPF Çatı Yalıtımı

İzobedel SPF ile konut çatılarının ısı-su yalıtımı 2 şekilde gerçekleştirilir:
1-Alttan /Ters Tavan veya Çatı Tabanına,
2-Üstten/ Çatı Yüzeyine uygulaması şeklindedir.

Uygulandığı yüzeye, yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan malzeme uygulandığı yüzeyin detay noktalarında , mertek ve aşık girinti-çıkıntılarına kolay ulaşabilme, vida deliklerinin oluşturduğu ısı köprülerini yok etme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ek yersiz (monolitik) bir yalıtım örtüsü meydana getirir. Uygulama hızlı ve zahmetsizdir. Günde 750-1.500 m2 alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar.

İzobedel SPF ‘nun uygulandığı yüzey formu önemsizdir. Yüzey formu hangi şekilde olursa olsun hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlenmeye ihtiyaç duymadan yüzey formunu alarak kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerini yok ederek yapışır. Çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır. Yapışan köpüğün ömrü bina ile eş değerdir.

zobedel SPF ile yüzey arasında herhangi bir boşluk kalmaz. Hava, su ve toz geçirimini engeller. Ahşabı dış etkilerden korur ve ömrünü uzatır. Kar yükü ve rüzgâra karşı çatıyı güçlendirir. Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur.

Diğer bir uygulama biçimi de ahşap veya beton çatıların Üstten/Çatı Yüzeyine Sprey Poliüretan Köpük’ün uygulaması öncesinde yüzeye uygulanan 5×5 taşıyıcılar yardımıyla uygulanması ve sonrasında kiremit serilmesi ya da yüzeyin OSB ile kaplanarak çatının kiremit veya shingle ile kaplanmasıdır.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/yalitimuzmcomtr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279