SPF Boru Hattı Isı Yalıtımı

Kilometrelerce uzunluğundaki boru hatlarının taşıdığı malzemelerin sıcaklık ve soğukluk değerlerinin değişmemesi için uygulanan Sprey Poliüretan Köpük ısı köprülerini yok etme yeteneği ile ek yersiz (monolitik) bir yalıtım örtüsü meydana getirir.

Boru hatlarının ısı yalıtımı uygulamalarında gerçekleştirilen Sprey Poliüretan Köpük uygulaması; boru üzerine istenilen yalıtım kalınlığını sağlamak için ceketleme sistemi ( alüminyum malzemeden oluşturulan kılıfın boru yüzeyine kaplanması) yardımı ile mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası yardımı ile boru ve ceketleme sistemi aras?nda kalan alana enjeksiyon olarak uygulanması şeklindedir.
Uygulanan sıvı malzeme içerisinde bulunan her hücre yerleştiği alanda 20-30 saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar genleşerek ek yersiz (ısı köprüsü oluşmaz) ve çok düşük ısı yalıtımı değeri sayesinde (DIN52616 _ =0,020-0,022 W/mK) daha etkin mükemmel ısı yalıtımı sağlayan bir köpük oluşturur. Uygulandığı boru hattının uzunluğu ne olursa olsun, ısı köprülerini yok etme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ek yersiz (monolitik) bir yalıtım örtüsü meydana getirir.

Sprey Poliüretan Köpük’ün uygulandığı yüzey formu önemsizdir. Yüzey formu hangi şekilde olursa olsun hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlenmeye ihtiyaç duymadan yüzey formunu alarak kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerini yok ederek yapışır. Çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı, tektonik hareketlerden ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır. Uygulanan köpük ile boru yüzeyi arasında herhangi bir boşluk kalmaz. Su buharı geçirgenliği sayesinde yüzeyin nefes almasını sağlar, uygulandığı alanı korozyondan korur ve ömrünü uzatır. Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/yalitimuzmcomtr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279