SPF Teras Isı Yalıtımı

İzobedel SPF; üzerinde yürünür veya yürünmez teras alanlarının ısı yalıtımı uygulamalarında mükemmel sonuç vermektedir. Teras alanların şap uygulaması öncesinde kullanılan klasik sistem su ve ısı yalıtımı uygulamalarının malzeme veya kötü işçilikten kaynaklı nedenlerden yetersiz kaldığı bilinen bir gerçektir. Oysa Sprey Poliüretan Köpük ile gerçekleştirilen ısı-su yalıtımı uygulamaları hızlı, etkin ve tasarrufludur…

Teras yüzeyine uygulanan İzobedel SPF malzeme içerisinde bulunan her hücre yerleştiği alanda 5-8 saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar genleşerek ek yersiz (ısı köprüsü oluşmaz) ve çok düşük ısı yalıtımı değeri sayesinde (DIN52616 _ =0,020-0,022 W/mK) daha etkin mükemmel ısı yalıtımı sağlayan bir köpük oluşturur. Teras yüzeyine, yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan malzeme uygulandığı duvar-baca dipleri detay noktalarında, girinti ve çıkıntılara kolay ulaşabilme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ek yersiz (monolitik) bir yalıtım örtüsü meydana getirir.
Uygulama hızlı ve zahmetsizdir. Günde 750-1.500 m2 alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar. Malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden ve zamandan tasarruf ettirir.

İzobedel SPF ‘nun uygulandığı yüzey formu önemsizdir. Yüzey formu hangi şekilde olursa olsun hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlenmeye ihtiyaç duymadan yüzey formunu alarak kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerini yok ederek yapışır. Çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır. Yapışan köpüğün ömrü bina ile eş değerdir. Uygulanan köpük ile yüzey arasında herhangi bir boşluk dolayısıyla hava kalmaz. Üzerine uygulanacak uygun şap ve seramik uygulamaları sonrasında, üzerinde yüründüğünde esneme veya ses yapmaz. Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz.
Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur.

Üzerinde yürünmez teras alanlarına Sprey Poliüretan Köpük sonrasında uygulanan UV dayanımlı, yüksek esneme kabiliyetine sahip, tek veya çift bileşenli İzobedel SPF Coating veya İzobedel PUR ile kaplanan teras alanlarının ısı ve su yalıtımı sağlanmış olur.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/yalitimuzmcomtr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279