SPF Katlar Arası Isı Yalıtımı

Katlar arası ısı yalıtımı

Katlar arası taban yüzeylerinde ısı yalıtımı eksikliği yaşam alanlarında konfor eksikliğine neden olmaktadır. Eksik veya doğru yapılmayan uygulamalar sonrasında yaşam alanı zeminlerinde yüksek derecede ısı kayıpları oluşmaktadır. Bu sorun yaşam mahalli alanın altının kullanılmayan depo, bodrum veya zeminin doğrudan hava ile temas ettiği yapılarda iyi ısınamama ve özellikle yaşam alanı zemininin hava ile doğrudan temas ettiği noktalarda kışın yaşanılan yoğunlaşma nedeniyle zeminde nemlenme şeklinde kendini göstermektedir.

Kullanılan konut alanlarında İzobedel SPF ile taban beton yüzeylerin ısı yalıtımı uygulaması Ters Tavan yöntemi ile uygulanır. Projesi devam eden inşaat alanlarında ise taban alanlarına doğrudan uygulanması sonrasında üzerine şap ve istenilen zemin kaplama seçenekleri ile kaplanması şeklindedir.

Uygulandığı yüzeye, yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan malzeme uygulandığı yüzeyin detay noktalarında, kolon-kiriş girinti ve çıkıntılarına kolay ulaşabilme yeteneği ile ısı köprülerinin yok edildiği , yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ek yersiz (monolitik) bir yalıtım örtüsü meydana getirir. Uygulama hızlı ve zahmetsizdir. Günde 750-1.500 m2 alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar. Malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden ve zamandan tasarruf ettirir.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/yalitimuzmcomtr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5279